AKTUALNOŚCI:

Henryk Porożyński z Osia - Człowiekiem Roku 2006
Publikowane: 2007-03-14
W dniu wczorajszym, 13 marca 2007 r. w plebiscycie na „Człowieka Roku” organizowanym przez „Czas Świecia” zwyciężył mieszkaniec Osia - Henryk Porożyński. Znany i ceniony katecheta w Gimnazjum w Osiu oraz opiekun szkolnego Koła Caritas wśród burzy oklasków odebrał laury na szkolnym dziedzińcu w obecności uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Osiu, przedstawicieli władz samorządowych Gminy Osie oraz dziennikarzy "Czasu Świecia". Przy pięknej słonecznej pogodzie społeczeństwo naszej gminy podziękowało H. Porożyńskiemu za dotychczasowy trud i poświęcenie.
Do podziękowań i gratulacji przyłączają się także autorzy serwisu www.osie.pl

Zobacz zdjęcia z uroczystości >>>

II Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Zakładów Pracy
Publikowane: 2007-03-09
W miniony piątek, 9 marca br. w Zespole Szkół w Osiu odbyła się II Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Zakładów Pracy. W trakcie prezentacji przedstawiono ofertę edukacyjną 21 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. Przedstawiciele poszczególnych szkół województwa i trzech firm z gminy Osie: Zakładu Masarskiego "Mirosław Gzella", Stolarni "K. Otlewski" i "Bingo" dysponowali bogatymi materiałami informacyjnymi, udzielali ustnych odpowiedzi, szczegółowo omawiali zasady rekrutacji i warunki do nauki i odbywania praktyk. Pedagog szkolny - Pani Małgorzata Dombrowska (pomysłodawczyni giełdy) wspomagana była przez dyrekcję i nauczycieli z Zespołu Szkół w Osiu. Giełdę profesjonalnie poprowadził Pan Michał Dombrowski.
Dzisiejszym gimnazjalistom życzymy trafnych wyborów.

Zobacz zdjęcia giełdy >>>

Liga Kobiet w Osiu dla kobiet z gminy Osie
Publikowane: 2007-03-09
7 marca br. był kolejnym dniem dedykowanym Paniom z gminy Osie. Tym razem nie tylko członkinie Ligi Kobiet przyjmowały życzenia, ale i same przygotowały widowisko dla piękniejszej części naszego społeczeństwa. Liczne występy wokalno-muzyczne towarzyszyły Paniom przez cały wieczór. Na scenie GOK-u Osie pojawiła się kapela ludowa z Bysławia, męskie trio - część oskiego chóru, dzieci z przedszkola w Osiu, uczniowie Zespołu Szkół w Osiu oraz członkowie kół zainteresowań z GOK Osie z opiekunami. Nad całością uroczystości pieczę sprawowała Pani Zofia Malinowska - przewodnicząca Ligi Kobiet w Osiu. Konsolę obsługiwał dyr. GOK - Andrzej Kowalski, a strażacy z OSP w Osiu częstowali kawą, herbatą i słodkim ciastem.
Przy wielu utworach wykonawcy wspierani byli głosami publiczności, a głośne brawa rozlegały się po całej sali.
Gratulujemy organizatorom i wykonawcom !

Zobacz zdjęcia z uroczystości >>>

Nabór na wolne stanowisko pracy
Publikowane: 2007-03-09

Praca
w Urzędzie Gminy
w Osiu

Urząd Gminy w Osiu ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Osiu.
Dokumenty opatrzone nazwą „ Konkurs na kierownika USC” należy składać w terminie do dnia 26 marca 2007 r., do godz. 12.00, w pokoju nr 10 Urzędu Gminy w Osiu, ul Dworcowa 6.
Więcej informacji oraz regulamin naboru na wolne stanowiska w Urzędzie Gminy w Osiu znajduje się w dziale "Praca w urzędzie" w Biuletynie Informacji Publicznej >>>

pobierz ogłoszenie o naborze >>>
pobierz kwestionariusz osobowy >>>

Dzieci z klasy IIa na scenie GOK Osie
Publikowane: 2007-03-08
Obchody Dnia Kobiet rozpoczęły się już 6 marca br. programem przygotowanym przez uczniów klasy IIa ze Szkoły Podstawowej w Osiu. Nad całością wokalno-muzycznego widowiska czuwała wychowawczyni klasy - Pani Radosława Grabska, a sprawność techniczną sprzętu i urządzeń zapewnił dyr. GOK - Andrzej Kowalski, który też czuwał przy konsoli.
Trud i poświęcenie dzieci zostały nagrodzone burzliwymi oklaskami, a po przedstawieniu młodzi artyści otrzymali... słodkie czekolady.
Gratulujemy wykonawcom udanego występu !

Zobacz zdjęcia z przedstawienia >>>

Uregulowania prawne związane z zatrudnieniem w Urzędzie Gminy
Publikowane: 2007-03-09

Praca
w Urzędzie Gminy
w Osiu

W dniu 6 marca 2007r. Wójt Gminy Osie podpisał Zarządzenie Nr 9/07 w sprawie wprowadzenia regulaminu naboru na wolne stanowiska w Urzędzie Gminy w Osiu. Zarządzenie to m.in. reguluje sposób zatrudniania pracowników oraz informowania o wynikach konkursu.
Treść zarządzenia wraz załącznikami znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej >>>, w dziale "Prawo lokalne" --> "Zarządzenia Wójta" oraz "Praca w urzędzie".Życzenia dla Pań (nie tylko z Gminy Osie)!
Publikowane: 2007-03-08
W DNIU KOBIET wszystkim Paniom składamy życzenia szczęścia, radości i zadowolenia w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej. Niechaj każdy następny dzień będzie tym najlepszym i najpiękniejszym w życiu. Niechaj też uśmiech towarzyszy wszystkim Paniom każdego dnia, tygodnia i miesiąca, a męska przychylność i silne ramię staną się normalnością.


Wszystkiego najlepszego!

Nowi ludzie w Zarządzie i nowa drużyna "GROM - u"
Publikowane: 2007-02-28
[Rozmiar: 20747 bajtów] W ubiegłym miesiącu - 15 stycznia 2007 r. Zarząd Klubu Sportowego "GROM" Osie został uzupełniony o kilka osób. Do Zarządu dodatkowo zostali powołani: Wiesława Otlewska, Marek Malinowski, Adam Malinowski i Mariusz Kaczerzewski. Do Komisji Rewizyjnej powołołany został Michał Łytkowski.
Na posiedzeniu Zarządu w dniu 5 lutego b.r. ustalona została struktura Klubu na 2007 r.
W tym sezonie na oskim stadionie zobaczymy drużyny:
- trampkarzy z trenerem Markiem Bagińskim,
- juniorów starszych z trenerem Henrykiem Waśkowskim
- seniorów z trenerem Waldemarem Brachuckim
oraz
- oldbojów z opiekunem Markiem Malinowskim (od 1 marca 2007 r.)

Wszystkim drużynom życzymy sukcesów na murawie!

Głosujemy na "Człowieka Roku 2006"
Publikowane: 2007-02-27
[Rozmiar: 20747 bajtów] Wśród kandydatów na „Człowieka Roku” w plebiscycie organizowanym przez „Czas Świecia” jest nasz mieszkaniec - Henryk Porożyński.
Znany i ceniony katecheta w Gimnazjum w Osiu i opiekun szkolnego Koła Caritas. Jest osobą, która swój czas i siły poświęca osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W swoją działalność potrafi zaangażować dzieci, młodzież i dorosłych. Działalność, jaką prowadzi Henryk Porożyński i członkowie Koła Caritas jest rzadko widoczna na zewnątrz, rzadko też jest doceniana. Nagrodą za trud i poświęcony czas jest „tylko” osobista satysfakcja. Po wielu latach pracy na rzecz najsłabszych i najbardziej potrzebujących wysiłki H. Porożyńskiego zostały uhonorowane w 2006 r. jedną z najcenniejszych nagród przyznawanych przez Caritas.
Dzisiaj pojawia się okazja, by społeczność Gminy Osie i Powiatu Świeckiego podziękowała H. Porożyńskiemu za dotychczasową pracę.
Apelujemy o oddawanie głosów na Naszego Kandydata.
Można to zrobić, wysyłając SMS-a na numer 70007 o treści SWI A3.
Głosować można do piątku - 9 marca, do godziny 12.00.

Koszt jednej wiadomości SMS wynosi 61 groszy z VAT.


Nowa cukiernia w Osiu
Publikowane: 2007-02-19
W ubiegłym tygodniu w Osiu przy ulicy Targowej została otwarta nowa cukiernia. Cukiernia - Cafe K & R obecnie oferuje ciasto ze Świecia i pieczywo z Tucholi. Lada dzień pojawią się stoły i foteliki. Miła obsługa jest gwarantem, że nie tylko ciasto, ale i kawa będą dobrze smakowały.
Godziny otwarcia od 10.00 do 17.00 (w czwartki i soboty od 9.00-17.00).
Cukiernia - Cafe jest kolejnym, po pizzerii, obiektem uruchomionym w Osiu, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.
Sympatykom słodyczy, kawy i herbaty życzymy smacznego.

zobacz zdjęcia cukierni >>>

Projekt BCW w Osiu - podsumowanie
Publikowane: 2007-02-16
W maju 2006 roku Bractwo Czarnej Wody opracowało projekt pn. „Wskrzeszamy turystyczno-rekreacyjną działalność profesora Alfonsa Hoffmanna”. Jest on kontynuacją projektu wykonanego w 2005 roku w ramach programu „Działaj lokalnie IV”, a zatytułowanego „Dziedzictwo profesora Alfonsa Hoffmanna – z chlubnej karty dziejów powiatu świeckiego”.
Ubiegłoroczny projekt uzyskał dotację od Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej „Inkubator Przedsiębiorczości” w Świeciu w ramach programu „Działaj lokalnie V” oraz szerokie wsparcie samorządu, instytucji i zakładów pracy działających na terenie gminy i poza nią. Miał on na celu m. in. spopularyzować postać prof. Hoffmanna jako organizatora turystyki i rekreacji oraz rozpocząć przywracanie terenowi przy zaporze elektrowni w Żurze jego poprzedniego charakteru i znaczenia.
Dzięki projektowi poznaliśmy też dzieje Klubu Kajakowego "Wda" w Żurze.
O sukcesie projektu szeroko informowaliśmy w roku ubiegłym, a dzisiaj możemy zobaczyć sprawozdanie z realizacji.

sprawozdanie z realizacji projektu plik .doc >>>
historia Klubu Kajakowego „Wda” w Żurze plik .pdf >>>

Bal przebierańców w Miedznie
Publikowane: 2007-02-16
Coraz więcej różnych imprez odbywa się w świetlicach wiejskich. Dzisiaj prezentujemy zdjęcia z balu przygotowanego dla najmłodszych przez Radę Sołecką w Miedznie.
Przy organizacji pomagały też mamy uczestniczek i uczestników balu.
W balu wzięło udział ponad 30 dzieci. Oprócz tańców były także liczne konkursy: jedzenie owoców bez użycia rąk, picie napojów przez słomkę na czas, obieranie i jedzenie mandarynki na czas, gry ruchowe. Nagrodami w konkursach były przybory szkolne.

zobacz zdjęcia z balu >>>

Tleń, Osie: wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży
Publikowane: 2007-02-15
Urząd Gminy Osie ogłasza wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży położonych w miejscowościach Osie - Osiedle Leśne, Osie - Stary Tartak, Tleń.


Zobacz wykaz działek >>>

Przetarg na przebudowę nawierzchni w centrum Osia
Publikowane: 2007-02-12
W dziale przetargi znajduje się ogłoszenie na przebudowę nawierzchni ul. Rynek w Osiu z kostki betonowej "polbruk". Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa i estetyki centrum Osia.

Zobacz ogłoszenie i pozostałe informacje >>>

Ratujmy nasze kasztanowce!
Publikowane: 2007-02-02
Żyjemy w czasach, w których człowiek zobowiązany jest do dbania o dobro fauny i flory. Do działań związanych z utrzymaniem bioróżnorodności należą inicjatywy podjęte przez Nadleśnictwo Osie, Wdecki Park Krajobrazowy, a także naszych mieszkańców. Ostatnim z działań związanych z problemem obumierania Kasztanowca białego, jest próba zinwentaryzowania na terenie Gminy Osie drzew tego gatunku, a następnie chęć zastosowania środków profilaktycznych.
By walka przeciwko temu szkodnikowi była skuteczna, niezbędna jest inwentaryzacja drzew. Toteż zwracamy się do wszystkich mieszkańców gminy o przekazanie informacji o miejscach w których rosną popularne "Kasztany".
Weź udział w inwentaryzacji tych pięknych drzew.
Informacje prosimy przekazywać mailem lub telefonicznie, a także osobiście w Urzędzie Gminy Osie w godzinach pracy urzędu (Marek Lejk, pokój nr 13).

Sport w Zespole Szkół w Osiu
Publikowane: 2007-02-02
Okres ferii zimowych w Osiu obfitował w wiele wydarzeń sportowych. Każdego dnia na sali sportowej mogliśmy obserwować trenujących lub rywalizujących sportowców. Organizatorami turniejów piłki ręcznej i siatkowej byli nauczyciele z Zespołu Szkół w Osiu i GOK Osie.
Na zdjęciach prezentujemy jeden z meczów w turnieju piłki siatkowej.
Ciekawostką okazała się prezentacja wyników sędziowania na specjalnej tablicy świetlnej zamontowanej w sali sportowej w grudniu 2006 r. Dzięki tablicy, kibice na bieżąco znali wynik rywalizacji w meczu sędziowanym przez Michała Dombrowskiego.

zobacz zdjęcia z meczu >>>

Turniej Piłki Halowej
Publikowane: 2007-02-02
W dniu 25 stycznia 2007 roku na terenie gminy odbył się turniej Piłki Halowej dla dorosłych. Hala sportowa Zespołu Szkół w Osiu gościła w swoich progach 7 drużyn ( PPD I, PPD II, HADES, NIELOTY, FC JUNIORKI, FUNDAMENT I GARGAMELE), między innymi ze Śliwic, Osia i Brzezin.
Poszczególne mecze sędziował Pan Andrzej Lewandowski.
Najlepszą drużyną okazała się ekipa HADESU z Osia, w składzie: Łukasz Wenerski, Mateusz Grabka, Wojciech Stawarz, Tomasz Bettka i Błażej Osicki. Drugie miejsce zajął zespół ze Śliwic - PPD I , a trzecie GARGAMELE z Brzezin. Gratulujemy oganizatorom i uczestnikom sportowych zmagań.

zobacz zdjęcia z turnieju >>>

Bal Przebierańców w GOK Osie
Publikowane: 2007-02-02
Jedną z atrakcji zorganizowanych przez GOK Osie podczas ferii zimowych był "Bal Przebierańców". Młodzi ludzie wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaprezentowali wspaniałe stroje.
Najwięcej powodów do zadowolenia miała Małgorzata Fryszka, którą otrzymała miano Królowej Balu.


zobacz zdjęcia z balu >>>

VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek
Publikowane: 2007-02-02
Już po raz ósmy w GK w Osiu odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek, który przez ponad dwie godziny otulał słuchaczy dźwiękami fortepianu, wiolonczeli, gitary i fletu. Ten bogaty akompaniament towarzyszył solistom, kilkuosobowym grupom. Na festiwalu nie zabrakło też chóru z Osia i z Drzycimia.
Organizatorom i uczestnikom oraz ich opiekunom gratulujemy stworzenia niepowtarzalnej atmosfery.

zobacz zdjęcia z festiwalu >>>

Wybory sołeckie w Gminie Osie
Publikowane: 2007-02-01
W ubiegłym tygodniu zakończyły się zebrania sołeckie w Gminie Osie.
O zmianach władz poszczególnych sołectw można przeczytać na www.bip.osie.pl lub pobrać (poniżej) dokument z radnymi rad sołeckich i sołtysami w kadencji 2007-1011.
Wszystkim radnym gratulujemy i życzymy sukcesów w działalności na rzecz swoich sołectw !
zobacz zdjęcia z wyborów w sołectwie Osie >>>
pobierz wykaz nowych władz w sołectwach gminy >>>

Ferie w GOK Osie
Publikowane: 2007-02-01
Ferie zimowe w Osiu organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Osiu obfitowały w szereg atrakcji, a jednocześnie cieszyły się sporym powodzeniem u dzieci, młodzieży i dorosłych.
Muzyka, śpiew, formy plastyczne, taniec i sporty zespołowe towarzyszyły uczestnikom ferii każdego dnia.
Organizatorom i uczestnikom gratulujemy !

zobacz zdjęcia z zajęć >>>

Pizzeria Italiana w Osiu
Publikowane: 2007-01-17
Od grudnia ubiegłego roku w centrum Osia funkcjonuje pizzeria. Poprzez delikatny wystrój, miłą obsługę i od niedawna usługę dostawy pizzy do domu zjednała sobie stałych klientów. Z każdym tygodniem lokal zdobywa coraz więcej zwolenników. Do wyboru oferuje kilkanaście rodzajów włoskiego przysmaku, który można zjeść na miejscu lub w opakowaniu przenieść do domu. Osoby wygodne mogą skorzystać z usługi dostarczenia pizzy do domu. Zamówienia wystarczy złożyć przez telefon.
Pizzeria Italiana tel. 0-694-364-723

zobacz zdjęcia z pizzerii >>>

Roboty na drogach i skwerach
Publikowane: 2007-01-17
Sprzyjająca aura pozwala na realizację robót drogowych. Dzięki zaoszczędzonym na bezśnieżnej zimie środkom finansowym w ostatnich dwóch tygodniach wykonano szereg drobnych inwestycji.
- Poprzez wybudowanie kilkudziesięciometrowych kanalików odwadniających zlikwidowano uciążliwe kałuże na ulicy Kościuszki w Osiu.
- Rozpoczęto budowę parkingu przy Szkole Podstawowej w Brzezinach.
- Utwardzono plac manewrowy przy przepompowni ścieków w Tleniu

Mimo, że do pełnego sezonu turystycznego zostało jeszcze kilka miesięcy, na Skwerze Hoffmanna w Tleniu budowana jest ścieżka łącząca ul. Topolową ze schodami przy moście.
Ścieżka położona wzdłuż brzegu rzeki Wdy powinna stać się kolejnym, atrakcyjnym miejscem spacerowym. W ostatnich dniach zostały ułożone krawężniki, a wiosną ścieżka zostanie wypełniona kamiennym grysem.

zobacz zdjęcia z robót >>>

Zebrania sprawozdawczo-wyborcze w sołectwach Gminy Osie
Publikowane: 2007-01-17
Od piątku 12 stycznia br. w poszczególnych sołectwach Gminy Osie trwają zebrania sołeckie. W trakcie zebrań odbywają się m.in. wybory sołtysów i członków rad sołeckich oraz konsultacje w sprawie projektu statutu sołectwa.
Jako ostatnie, dwa zebrania odbędą się 25 stycznia 2007 r. w sołectwach: Radańska i Pruskie.
Dzisiaj zebranie odbędzie się w Łążku o godz. 17.00 (w Szkole Podstawowej).
O wynikach wyborów poinformujemy w późniejszym terminie.

zobacz zdjęcia z zebrania w Miedznie >>>
zobacz terminarz i godziny zebrań >>>

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Osiu
Publikowane: 2007-01-17
W niedzielne popołudnie mieszkańcy Osia i ich goście tłumnie przybyli do sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. W kolejnym finale WOŚP atrakcją były występy Michaliny Kessler, Klubu Seniora w Osiu oraz zespołu SAVOY z Korytowa. Pokaz ratownictwa medycznego zaprezentowali strażacy z OSP w Osiu. Ogromne zainteresowanie i aplauz towarzyszyły występom młodych karateków z Osia oraz ich gościom z grudziądzkiego Klubu KYOKUSHIN.
Kolejny raz mieszkańcy Osia pokazali, że każdemu potrafią podać pomocną dłoń, a ich serca są wrażliwe na ludzkie cierpienia.

zobacz zdjęcia z finału cz. I >>>
zobacz zdjęcia z finału cz. II >>>

Finał Konkursu na wystrój świąteczny
Publikowane: 2007-01-17
W miniony piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyło się podsumowanie Konkursu na wystrój świąteczny posesji w sołectwie Osie. Ponad 30 właścicieli posesji otrzymało nagrody i wyróżnienia rzeczowe z rąk Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie oraz Rady Sołeckiej wsi Osie. Dzięki wyróżnionym osobom i pozostałym mieszkańcom sołectwa wieczorny mrok rozświetlony został tysiącami migoczących światełek, układających się w różnorodne i fantastyczne wzory.
Gratulujemy Radzie Sołeckiej Wsi Osie - pomysłodawcom konkursu !!!

zobacz zdjęcia z wręczenia nagród >>>

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W OSIU
Publikowane: 2007-01-11
Od godziny 8.00 do 13.00 na ulicach Osia odbędzie się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. XV Finał odbędzie się o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.
Przez cały wieczór towarzyszyć nam będzie zespół: SAVOY !
W trakcie koncertów odbędzie się licytacja wielu cennych przedmiotów.
Zobaczymy i usłyszymy także program przygotowany przez:
- Solistkę Michalinę Kessler,
- Klub Seniora z Osia,
- dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Osiu.
Zobaczymy też specjalnie przygotowany na tę okazję pokaz karateków KYOKUSHIN! To pierwszy publiczny występ trenujących w Osiu od czterech lat dzieci i młodzieży. Wśród sportowców w białych strojach nie zabraknie też dorosłych.

Punktualnie o godz. 20.00 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA !

Ferie zimowe z GOK Osie
Publikowane: 2007-01-08
Już od poniedziałku 15 stycznia br. Gminny Ośrodek Kultury w Osiu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w przedsięwzięciach organizowanych dla dzieci i młodzieży.
W programie przewidziano:
- Warsztaty i Koncert Mini Playback Show
- Warsztaty tańca jazzowego
- Piłkę Halową dla dzieci
- Piłkę halową dla dorosłych
- Inspiracje plastyczno - muzyczne i interpretacje ruchowe utworów muzycznych
- Festiwal Kolęd i Pastorałek
- Bal Przebierańców
- Dzień z Vincentem van Goghiem w tle
- Zabawę językiem polskim w rytmice
- Rzeźbić jak Michał Anioł
- Seans bajkowy dla dzieci

zobacz szczegółowy program .doc >>>

Oferta pracy w GOPS Osie
Publikowane: 2007-01-05

Oferta pracy
w GOPS Osie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osiu ogłasza nabór na stanowisko pracownika socjalnego.
Wymagane dokumenty należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Osiu (pokój nr 19) do dnia 19 stycznia 2006 roku.
Pozostałe informacje znajdują się poniżej, w pliku do pobrania

pobierz treść ogłoszenia .doc >>>
pobierz treść ogłoszenia .pdf >>>


Zebrania wiejskie w Gminie Osie
Publikowane: 2007-01-05
Ustalony został harmonogram zebrań sprawozdawczo - wyborczych w poszczególnych sołectwach gminy.
Pierwsze z zebrań będzie miało miejsce już 12 stycznia 2007 r. w sołectwie Jaszcz. Jako ostatnie, zebrania odbędą się 25 stycznia 2007 r. w sołectwach: Radańska i Pruskie.
W programie przewiduje się m.in. wybory sołtysów i członków rad sołeckich oraz konsultacje w sprawie projektu statutu sołectwa.

zobacz terminarz i godziny zebrań >>>
zobacz projekt porządku zebrań >>>

Zaproszenie na pokaz sztucznych ogni w sylwestrową noc
Publikowane: 2006-12-28
Dzięki licznym sponsorom pokaz fajerwerków w Osiu stał się tradycją.
Także w tym roku, w noc sylwestrową, nad niebem Osia zabłysną tysiące sztucznych ogni. Światła rozbłysną punktualnie o 24.00.
Wszystkich mieszkańców Gminy Osie wraz z ich gośćmi zapraszamy na rynek w Osiu.
Niechaj wśród kolorowych świateł rozlegną się wspólne życzenia:
Szczęśliwego Nowego 2007 Roku!


Szkoła w Osiu ma swoją stronę www
Publikowane: 2006-12-28
12 grudnia 2006 r. rozpoczęła oficjalną działalność witryna Zespołu Szkół w Osiu. Na stronie można zobaczyć pierwsze relacje i zdjęcia z wydarzeń mających miejsce w szkole. Ciekawostką jest album z klasowymi zdjęciami.
Jesteśmy przekonani, że strona szkoły w Osiu stanie się ogromnym źródłem informacji, a wiele wydarzeń, jakie mają miejsce w szkole i jej otoczeniu zostanie zaprezentowane uczniom, ich rodzicom i pozostałym mieszkańcom gminy.
Gratulacje dla dyrekcji szkoły i administratora!

wejście na www Zespołu Szkół w Osiu >>>

Jasełka w GOK Osie
Publikowane: 2006-12-27
W miniony czwartek uczniowie Zespołu Szkół w Osiu zaprezentowali się na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tegoroczne jasełka zostały przygotowane przez nauczycielki: Monikę Wojnerowicz i Beatę Bucholc z Z.Sz. w Osiu przy współpracy z GOK Osie.
Trzy występy młodych artystów, przy pełnej widowni, spotkały się z burzą oklasków.
Gratulujemy udanych występów!

zobacz zdjęcia z jasełek >>>

Wizyta w Watykanie
Publikowane: 2006-12-27
Współpraca Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Bydgoszczy zaowocowała wyjazdem naszych dzieci do Watykanu. Wyjazd zorganizowany przez WOK w Bydgoszczy był nagrodą dla najlepszych solistek - amatorek z Województwa Kujawsko-Pomorskiego, wśród których znalazły się Daria Adrich z Miedzna i Magdalena Orłowska z Osia. Wyjazd sfinansowany został ze środków WOK w Bydgoszczy, Urzędu Gminy Osie oraz rodziców dzieci. Wielkim wydarzeniem dla uczestników wycieczki był występ przed Papieżem. Dzieci wystąpiły z koncertem polskich kolęd. Ogromne wrażenie wywarły na nich zabytki i atrakcje innych miast europejskich: Rzymu, Wiednia i Pragi. Kolekcję zdjęć i pamiątek przywiozły też z Capri i San Marino.
Darii i Magdzie życzymy kolejnych sukcesów!

zobacz zdjęcia z wycieczki >>>

I znowu jest zima, znowu są święta...
Publikowane: 2006-12-20
Magia świąt Bożego Narodzenia zawitała do naszych domów. Dookoła nas zakwitły radość, ciepło i optymizm.
Z tej okazji w imieniu swoim i pracowników Urzędu Gminy Osie oraz radnych Rady Gminy Osie pragniemy złożyć świąteczne życzenia.
..... Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia spędzone w gronie najbliższych przyniosą radość i uśmiech wśród uczestników Wigilijnej Wieczerzy, a wszyscy znajdą swoje miejsce przy stole wigilijnym.
Niech pod rodzinnym dachem nie zabraknie światła świecy, ciepła rodzinnej atmosfery i spełnienia najskrytszych marzeń.
Niech wszystkie dni w nowym roku będą tak piękne i szczęśliwe, jak ten jeden wigilijny wieczór.
Niech Wasze twarze i twarze Waszych bliskich rozpromienia zadowolenie i wiara w lepszą przyszłość.
Niech nasze życzenia trafią do serc i umysłów wszystkich naszych rodaków. Do serc, tych w Gminie Osie, do serc tych w Polsce i do tych rozrzuconych po Europie i świecie.

Michał Grabski - Wójt Gminy Osie        Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy Osie


Monitoring elektroniczny w Osiu
Publikowane: 2006-12-20
Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców - to główny powód rozbudowy monitoringu w Osiu.
Dodatkowe dwie kamery na rynku oraz przebudowa systemu oparta o bezprzewodową transmisję obrazu zostały zrealizowane miesiąc temu. Zapis odbywa się automatycznie.
Dzisiaj funkcjonują już trzy kamery obejmujące swym zasięgiem cały rynek i główne skrzyżowania.


Roboty drogowe w Osiu
Publikowane: 2006-12-20
Pogoda sprzyja robotom budowlanym, toteż w dalszym ciągu możemy obserwować kontynuację robót na terenie gminy. Dzisiaj prezentujemy zdjęcia ukazujące mniejsze roboty, które często umykają naszej uwadze, a poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców i estetykę wsi. Fotografie wykonane zostały w ostatnich kilku dniach.

zobacz zdjęcia >>>

Łążek - ocalić od zapomnienia...
Publikowane: 2006-12-20
W październiku nastąpiło otwarcie wystawy fotograficznej "Łążek i jego mieszkańcy na starej fotografii" zorganizowanej przez grupę Wspólnota Wsi "Nad Wdą". Wystawa przedstawiała dzieje straży pożarnej, szkoły, kościoła oraz życie i pracę ludzi z Łążka i okolic.
Ocalić od zapomnienia ludzi i wydarzenia z dziejów Łążka - to hasło przewodnie grupy ze Wspólnoty Wsi "Nad Wdą".
Obecnie, dzięki mieszkańcom, zbiór zdjęć stale się powiększa.
Gratulujemy pomysłu!!!

zobacz zdjęcia >>>

„Pij mleko! Będziesz wielki”
Publikowane: 2006-12-20
Kampania „Pij mleko! Będziesz wielki” - w oficjalny sposób wkroczyła na teren Gminy Osie. Dzięki środkom finansowym z Urzędu Gminy Osie oraz Agencji Rynku Rolnego wszystkie chętne dzieci w klasach I-III oraz „O” z terenu gminy codziennie otrzymują kartonik z porcją mleka. Wielki, czyli zdrowy, silny, odnoszący sukcesy, wybitny – te słowa mają się kojarzyć z mlekiem.
Do picia mleka, będącego gwarantem zdrowia, zachęcają znani artyści i sportowcy: Kayah, Bogusław Linda, Jagna Marczułajtis, Krzysztof Hołowczyc i inni. Do systematycznego picia mleka przyznaje się też Wójt Gminy Osie – Michał Grabski.
Pomysł z mlekiem trafił w gusta naszych uczniów, o czym świadczą zadowolone miny w trakcie mlecznej przerwy międzylekcyjnej.

zobacz zdjęcia >>>

Ogłoszenie o pracy w GOPS Osie
Publikowane: 2006-12-15

GOPS Osie

Ogłoszenie

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osiu opublikował ogłoszenie o naborze na stanowisko głównego księgowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osiu.
Kandydat winien spełniać warunki określone w ogłoszeniu m.in.
 • Ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i co najmniej 3 letni staż pracy w księgowości,

 • lub
 • Średnia, policealna lub pomaturalna szkoła zawodowa o kierunku rachunkowość i co najmniej 6 letni staż pracy w księgowości,

 • Oferty należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 3 stycznia 2007 roku do godziny 15-tej w sekretariacie Urzędu Gminy Osie.
  Szczegółowych informacji w zakresie wymagań stawianych kandydatom udziela Kierownik GOPS Mirosława Felczykowska, tel. (052) 33 29 591 w. 42

  zobacz ogłoszenie >>>

  Bezpłatna nauka języków obcych w Osiu
  Publikowane: 2006-12-15
  Pilne!!!
  Osoby, które wyraziły chęć uczestnictwa w bezpłatnej nauce języka obcego w ramach projektu „Zdobywamy europejskie certyfikaty w zakresie języków obcych” proszone są o sprawdzenie poprawności zgłoszenia. Po wypełnieniu zgłoszenia na stronie www podanej poniżej, każdy powinien otrzymać numer identyfikacyjny.
  Pobrane i wypełnione dokumenty należy wysłać na adres:
  O.K. Centrum Języków Obcych Sp. z o.o.
  ul. Boh. Monte Cassino 53
  20-705 Lublin
  Uwaga: Osoby, które wypełniły karty zgłoszenia proszone są o przekazanie tej informacji dyrektorowi GOK Osie, który także udziela dodatkowych informacji pod nr telefonu 33-29-568
  Uwaga: Dostaliśmy informacje, że niektóre osoby dokonały zgłoszenia na kursach komercyjnych. Prosimy o sprawdzenie poprawności zgłoszenia!

  wejście na stronę zgłoszeniową >>>


  Strażacy w Osiu otrzymują kolejny sprzęt
  Publikowane: 2006-12-8
  W dniu dzisiejszym Ochotnicza Straż Pożarna w Osiu wzbogaciła się o kolejny sprzęt służący strażakom w czasie akcji, jak również bezpośrednio ratujący ludzkie życie. Tym razem sprzęt został ufundowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Nasi strażacy otrzymali zestaw do restututacji oraz odzież ochronną dla samych strażaków. W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczył Wójt Gminy Osie - Michał Grabski oraz przedstawiciele OSP Osie.
  Przy okazji strażacy pokazali nowy garaż dla samochodu ratownictwa drogowego.

  zobacz zdjęcia z przekazania sprzętu >>>

  Wyniki Turnieju Brydża Sportowego im. Zygfryda Sondowskiego
  Publikowane: 2006-12-8
  Na stronie internetowej Kujawsko - Pomorskiego Związku Brydża Sportowego możemy zobaczyć wyniki IV Turnieju Brydża Sportowego im. Zygfryda Sondowskiego, który odbył się 1 grudnia 2006 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.
  Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych turniejach!

  zobacz wyniki na stronie KP ZBS >>>

  Bezpłatna nauka języków obcych w Osiu
  Publikowane: 2006-12-8
  Pojawiła się możliwość bezpłatnej nauki języków obcych w ramach projektu „Zdobywamy europejskie certyfikaty w zakresie języków obcych” Program jest realizowany w ramach Działania 2.1 ZPORR „Rozwój umiejętności powiązany z potrzebami regionalnego rynku pracy i możliwości kształcenia ustawicznego w regionie” Adresatami projektu są pracujące osoby dorosłe zgłaszające z własnej inicjatywy chęć podwyższenia i dostosowania kwalifikacji zawodowych do potrzeb rynku pracy (poza godzinami pracy).
  Uwaga: Zgłoszenia tylko do środy, 13 grudnia br.
  Uwaga: Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela dyrektor GOK Andrzej Kowalski - telefonicznie pod nr 33-29-568 po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej
  OK Centrum Języków Obcych.Tam też uzyskasz więcej informacji.


  Zaproszenie na Zabawę Sylwestrową w Osiu
  Publikowane: 2006-12-4
  Gminny Ośrodek Kultury w Osiu zaprasza chętnych na Zabawę Sylwestrową. Oprawę muzyczną zapewnia zespół "ETTER" z Czerska. Zabawa odbędzie się w godzinach od 20.00 do 4.00. Bilety w cenie 130,00 zł (260,00 zł od pary) do nabycia w biurze GOK Osie. Termin zakupu biletów - do 15 grudnia br. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania imprezy w przypadku małego zainteresowania.


  Turniej Brydża Sportowego im. Zygfryda Sondowskiego
  Publikowane: 2006-12-4
  W miniony piątek w sali widowiskowej GOK Osie odbył się IV Turniej Brydża Sportowego im. Zygfryda Sondowskiego. O puchar rywalizowało ponad 20 par z woj. kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Sędziował Mariusz Grabowski ze Świecia. O wynikach poinformujemy później.

  zobacz zdjęcia z turnieju >>>

  poprzednie wiadomości:
  [od 28.09.2006 do 30.11.2006 >>>]
  [od 01.08.2006 do 27.09.2006 >>>]
  [od 12.06.2006 do 31.07.2006 >>>]
  [od 30.04.2006 do 11.06.2006 >>>]

  Copyright © Urząd Gminy Osie - 2006 rok